Slovenščina na prvi pogled: Poletna šola slovenskega jezika kot drugega in tujega jezika

26. 8.6. 9. 2024
Filozofska fakulteta UM

Od 26. 8. 2024 do 6. 9. 2024 bo na Filozofski fakulteti UM v organizaciji Oddelka za slovanske jezike in književnosti in v sodelovanju z Mednarodno pisarno UM ter s Centrom Republike Slovenije za mobilnost in evropske programe izobraževanja in usposabljanja – CMEPIUS potekala že tretja Poletna šola slovenskega jezika kot drugega in tujega jezika z naslovom Slovenščina na prvi pogled.

Poletna šola je namenjena tujim študentkam in študentom slovenskega jezika in književnosti na visokošolskih ustanovah iz srednje, vzhodne in jugovzhodne Evrope, ki so vključene v mrežo CEEPUS Slavic Philology and Its Cultural Contexts. Dopoldanski program poletne šole vključuje lektorske vaje in konverzacije v slovenščini, popoldanski program pa slovenistična predavanja, fonetične in lektorske delavnice ter popoldansko-večerne aktivnosti (voden ogled Maribora, obisk Muzeja najstarejše trte, filmski večer, pohoda na mariborsko Piramido in Pohorje ter celodnevni ekskurziji v Ljubljano in Rogaško Slatino)

Vljudno vabljeni!