Strokovno predavanje na temo SPREJEMANJA OBČINSKIH PROSTORSKIH AKTOV

13. 11. 2023
Predavalnica 1.6

Vabimo vas na dogodek v organizaciji Oddelka za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru na katerem bomo v okviru treh vabljenih predavanj spoznavali postopek sprejemanja občinskih prostorskih aktov.

Cvetka Slana, univ. dipl. ekon. je vodja Skupne služba varstva okolja, ki je notranja organizacijska enota Skupne občinske uprave Maribor. Predstavila bo strokovne in upravne naloge te službe.
Maja Reichenberg Heričko, univ. dipl. inž. arh.  je vodja Sektorja za urejanje prostora na Mestni občini Maribor. Predstavila bo postopek sprejemanja občinskega prostorskega načrta skozi veljavno zakonodajo in specifične izzive pri sprejemanju tega dokumenta v Mariboru.
Mag. Vesna Kolar Planinšič z Ministrstva za okolje, podnebje in energijo bo predstavila postopek celovite presoje vplivov na okolje.

Predavanje se bo začelo ob 18:00 uri in bo potekalo v predavalnici 1.6. Vsa vprašanja lahko naslovite na: peter.kumer@um.si.