Vabilo na 5. mednarodno konferenco Slavistični znanstveni premisleki

18. 5.19. 5. 2022
Amfiteater dr. Vladimirja Bračiča Filozofske fakultete

Oddelek za slovanske jezike in književnosti

v sodelovanju s Slavističnim društvom Maribor

vabi na

5. mednarodno konferenco Slavistični znanstveni premisleki z naslovno temo Hagiografija v luči sodobnih raziskav,

ki bo potekala 18. in 19. maja 2022

na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru.

Otvoritev konference bo v sredo, 18. maja 2022, ob 8.45

v Amfiteatru Filozofske fakultete.

Hagiografije kot življenjepisi svetnikov in svetnic predstavljajo možna izhodišča za izpostavitev teoretskih dilem ter študij primerov od srednjeveških bizantinskih in zahodnoevropskih hagiografij do 19. stoletja naprej v sodobnost.

Na konferenci bi želeli odgovoriti na vprašanja o hagiografiji 18. in 19. stoletja na Slovenskem v povezavi z evropskim kontekstom. Zanimali nas bodo literarnozgodovinski, literarnovedni, meddisciplinarni in kulturološki koncepti ter aktualizacija hagiografskega diskurza.

Več informacij o konferenci je na voljo na njeni spletni strani https://izzivislavistike.wixsite.com/website-1.

Vabljene, vabljeni!