Predavanje prof. dr. Agnieszke Stasiewicz-Bienkowska (Jagelonska univerza v Krakovu, Poljska) o skupnosti Amišev v Združenih državah Amerike

Oddelek za sociologijo ter Oddelek za anglistiko in amerikanistiko FF UM vabita na javno predavanje prof. dr. Agnieszke Stasiewicz-Bienkowska (Jagelonska univerza v Krakovu, Poljska) o skupnosti Amišev v Združenih državah Amerike. Predavanje bo potekalo v torek, 23. maja 2023, ob 9. uri v predavalnici 0.1. V predavanju se bo gostja posvetila predstavitvi vpliva amiške religije in z njo povezanih norm na vsakdanje življenje mladih ter na njihove odločitve glede zabave, odnosov in kariernih poti. Razmišljala bo tudi o načinih, na katere mladi sprejemajo ali izzivajo tradicionalne norme ter se glede njih pogajajo.

Predavanje je odprto za vse in bo potekalo v angleškem jeziku.

Lepo vabljeni!