GEDI – Germanistik digital (German Studies Digital)

Oddelek za germanistiko Erasmus+
Šifra projekta
2020-1-SK01-KA226-HE-094271
Začetek projekta
1. 5. 2021
Konec projekta
30. 4. 2023
Financer
Evropska komisija
Vrednost
140.700 EUR
Sredstva UM
25.508 EUR
Koordinator
UNIVERZITA SV. CYRILA A METODA V TRNAVE (Slovaška)
Partnerji

Vilniaus Universitetas (Litva); Ventspils Augstskola (Latvija); Univerzitet u Beogradu (Serbija); Univerzita J. E. Purkyně v Ústí n. Labem (Češka); Univerza v Mariboru, Filozofska fakulteta, Oddelek za germanistiko (Slovenija).

Vodja na FF
red. prof. dr. Alja Lipavic Oštir
Člani na FF
lekt. dr. Milka Enčeva

Cilj projekta “Germanistik Digital” je zgraditi platformo za spletni študij germanistike, kjer bo možno s pomočjo prosto dostopnih učnih gradiv (predavanj, vaj, nalog) pri več predmetih razvijati ustrezne predmetne kompetence iz različnih poddisciplin germanistike. Obenem je cilj projekta tudi razvoj lastnih učnih kompetenc in individualnega napredka pri učenju. Drugi cilj projekta je razvoj teoretičnega znanja, prilagojenega univerzitetnemu poučevanju v spletnem okolju, kar bo oblikovano kot konkretna metodološka priporočila za spletno poučevanje germanistike in priporočeni učni načrt. Del projekta je tudi kombinirana mobilnost študentov, v okviru katere bomo uvajali inovativne elemente.

Koordinator projeta je Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnavi (Slovaška), projektni partnerji pa so: Vilniaus Universitetas (Litva), Univerza v Mariboru (Slovenija), Ventspils Augstskola (Latvija), Univerzitet u Beogradu (Srbija) in Univerzita J. E. Purkyně v Ústí n. Labem (Češka). V sodelovanje so vključeni oddelki za germanistiko teh institucij.

GEDI Platforma: gradiva za študij germanistike na prvi stopnji

GERMANON – Germanistik Digital (germanistik-ucm.eu)

Izvedba projekta GEDI je sofinancirana s strani Evropske komisije iz programa Erasmus+.