Bistvo projekta je izobraževanje za trajnostni razvoj in pristop k odgovornemu odnosu do naravnih virov, kar omogočajo ekoremediacije. V okviru projekta postavljamo izobraževalne poligone in učne točke za raziskovanje, učenje in poučevanje v različnih delih Slovenije. Mladim želimo ponuditi avtentično okolje za pridobivanje neposrednih izkušenj v naravi. Pomembno je izkustveno izobraževanje v realnem regionalnem okolju in v povezavi z globalnimi problemi, vezanimi na vodo, prst in biodiverziteto. Mladi si na učnih poligonih pridobivajo izkušnje timskega dela, lastnega raziskovalnega dela, problemskega pristopa in sodelovanja z lokalnimi skupnostmi. Pri terenskem delu so jim na voljo e-gradiva.
Učilnica v naravi v Dravinjski dolini je že umeščena v Evropsko učilnico v naravi. Z mednarodnimi izkušnjami želimo lokalne specifične razmere prenesti na evropski nivo in s tem odpreti Slovenijo kot evropsko učilnico v naravi.
S projektom za različne ciljne publike razvijamo naslednje kompetence:
- Razumevanje prostora in njegovih sestavin, okoljskih problemov ter procesov v naravi in možnosti njihove uporabe za varovanje in obnovo okolja kot razvojne priložnosti za lokalne skupnosti.
- Razumevanje trajnosti preko okoljskega, ekonomskega in družbenega vidika.
- Poznavanje pomena izobraževanja javnosti za skladen trajnosti razvoj.
- Poznavanje IKT tehnologije in projektnega dela s področja ekoremediacij kot orodja za trajnostni razvoj.
- Obvladanje okoljskih ciljev in njihovega doseganja z ekoremediacijami (ERM).
- Obvladanje pomena zavarovanih območij in ekološko pomembnih območij kot potencial regije za trajnostni razvoj lokalnih skupnosti.
- Obvladanje sodelovanja z javnostjo pri načrtovanju razvoja na lokalni ravni.
- Razumevanje interakcij med fizičnimi in družbenimi dejavniki v okolju.