Interventna navodila

Spoštovane študentke, spoštovani študenti.

Obveščamo vas, da je na podlagi Zakona o interventnih ukrepih za odpravo posledic poplav in zemeljskih plazov iz avgusta 2023 in sklepov 1. korespondenčne seje Senata Univerze v Mariboru z dne 22. 8. 2023 rektor Univerze v Mariboru izdal Interventna navodila za presojo prošenj študentov_k v času razmer, nastalih zaradi naravne nesreče (posledica razsežnosti poplav iz avgusta 2023). Navodila začnejo veljati naslednji dan po njihovi objavi na spletnih straneh UM, uporabljati pa se začnejo po zaključku jesenskega izpitnega obdobja študijskega leta 2022/23.

Navodila so priložena v priponki tega sporočila.

Namenjena so za primere, kadar študenti_ke zaradi izrednih razmer, nastalih zaradi naravne nesreče, niso redno in v roku opravili_e študijskih obveznosti, ki jih za napredovanje v višji letnik predvideva posamezen akreditiran študijski program, v katerega so vpisani_e.

Prijazen pozdrav.

Služba za študentske zadeve