Obvestilo o združevanju in ukinitvi študijskih programov 1. in 2. stopnje

V letu 2023 je Filozofska fakulteta Univerze v Mariboru uspešno izvedla združevanje študijskih programov na 1. in 2. stopnji, katerega cilj je bila vzpostavitev manjšega števila optimalneje zasnovanih študijskih programov. Pri tem ni bila okrnjena raznolikost ponudbe študijskih programov oziroma smeri ter obstoječe možnosti njihovih kombinacij. Na nekaterih študijskih programih oziroma smereh se je spremenilo ime programa in smeri znotraj programa, ponekod pa posledično tudi strokovni naslov. Z uvedbo združenih študijskih programov fakulteta bo fakulteta postopoma prenehala izvajati nekatere študijske programe 1. in 2. stopnje. Več informacij o združevanju študijskih programov in rokih za zaključek študijskih programov, ki se ukinjajo, je objavljenih na: