Prostovoljno samotestiranje

V O D L O K U o začasnem ukrepu prostovoljne uporabe hitrega antigenskega testa za samotestiranje na virus SARS-CoV-2, ki je bil v Uradnem listu RS št. 112/2022 objavljen 26. 8. 2022 in preneha veljati 30. 11. 2022 je predvideno prostovoljno samotestiranje z uporabo hitrega antigenskega testa za samotestiranje na virus SARS-CoV-2, in sicer v domačem okolju (poleg učencev in dijakov) tudi za študente. Študentom pripada deset testov HAG za samotestiranje na mesec, ki jih lahko sami, njihovi starši ali zakoniti zastopniki pridobijo v lekarni ob predložitvi kartice zdravstvenega zavarovanja, potrdila o šolanju in osebnega dokumenta. Če je oseba tujec in nima kartice zdravstvenega zavarovanja, teste dvigne na podlagi potrdila o šolanju in osebnega dokumenta.

Ker gre za prostovoljno testiranje na okužbo z virusom SARS-CoV-2, se to na visokošolskih zavodih ne bo preverjalo, vendarle pa vam na Univerzi v Mariboru zaupamo v odgovornem vedenju v pedagoškem procesu z namenom manjšanja širjenja okužb.