DISCERN – A customised DIgital Space to Foster Circular Economy EntrepReNeurship with SMEs

Center za ekoremediacije (ERM) Oddelek za geografijo Erasmus+
Šifra projekta
2021-1-RO01-KA220-VET-000024964
Začetek projekta
1. 1. 2022
Konec projekta
1. 1. 2024
Financer
Evropska unija
Program
Erasmus+ KA220-VET - Cooperation partnerships in vocational education and training
Vrednost
236,812.00
Sredstva UM
40.953,00 EUR
Koordinator
CAMERA DE COMERT SI INDUSTRIE BISTRITA NASAUD (Romania)
Partnerji

MUNICIPIO DE LOUSADA (Portugal), MACDAC ENGINEERING CONSULTANCY BUREAU LTD - MECB (Malta), UNIVERSITAT ROVIRA I VIRGILI (Spain), DANMAR COMPUTERS SP ZOO (Poland), UNIVERZA V MARIBORU, Filozofska fakulteta, ERM center (Slovenia)

Vodja na FF
red. prof. ddr. Ana Vovk
Člani na FF
Tina Ritlop, Tadej Todorović

Cilj projekta DISCERN je okrepiti kvaliteto novonastalih podjetij, mladih podjetnikov in ponudnikov poklicnega izobraževanja ter okrepiti njihov poklicni razvoj preko izboljšanja kompetenc podjetništva krožnega gospodarstva in omogočanja potrditve teh kompetenc ter prilagoditve ponudbe poklicnega izobraževanja.

PROJEKTNI REZULTATI

Vsebine v obliki učnega tečaja bodo vključevale 3 različne vrste digitalnih učnih vsebin, ki bodo na voljo kot prosto dostopni učni viri:

1) Priročnik za ponudnike poklicnega izobraževanja za spodbujanje podjetništva krožnega gospodarstva z MSP-ji.

Priročnik bo sestavljen iz 5 modulov:

M1. zelena preobrazba industrije – krožna zasnova izdelkov;

M2. preobrazba sektorjev, ki zahtevajo veliko virov – plastika;

M3. usmerjenost k biotski raznovrstnosti in ekološki preobrazbi podjetij;

M4. upravljanje prelomnih inovacij za spremljanje in optimiziranje delovanja krožnega gospodarstva;

M5. ponoven premislek o poslovnih modelih podjetij za trajnostni razvoj in poslovnih načrtih;

M6. priložnosti za financiranje javnih in zasebnih novonastalih podjetij za trajnostni razvoj.

2) Veščine krožnega gospodarstva za MSPje in orodje za preveritev pripravljenosti

3) Individualizirani digitalni prostor za krožno gospodarstvo za MSP-je

Financirano s strani Evropske unije. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorja(-ev) in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo (EACEA). Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti EACEA.