Dobra voda za vse – trajnostno upravljanje z vodami med Muro in Dravo

Vrednost
ESSR sredstva: 704.320,65 EUR
Koordinator
Međimurske vode d.o.o. (Hrvaška)
Partnerji

Hrvatske vode – VGO Varaždin Međimurska priroda (Hrvaška); Ekoremediacijski tehnološki center – ERTC (Slovenija); Center za zdravje in razvoj Murska Sobota (Slovenija); Občina Križevci (Slovenija); Občina Ljutomer (Slovenija); Občina Razkrižje (Slovenija); Občina Središče ob Dravi (Slovenija); Univerza v Mariboru, Filozofska fakulteta, ERM center (Slovenija).

Vodja na FF
red. prof. ddr. Ana Vovk
Člani na FF
Nina Globovnik

Opis vsebine projekta

Specifični čezmejni cilji projekta so bili: izboljšanje okoljske ozaveščenosti na čezmejnem območju in Ublažitev okoljskega tveganja in zmanjševanje okoljskega onesnaževanja s skupnim načrtovanjem in spremljanjem naravnega vira – vode na čezmejnem območju. Dodana vrednost projekta se odraža v izboljšanju kakovosti življenjskih pogojev za prebivalce, izboljšanju naravnega in življenjskega okolja, ohranjanju biotske raznovrstnosti, gospodarskem razvoju in razvoju turizma, ekonomski in socialni koheziji ter trajnostnega razvoja. Učinki projekta so bili: strategije zaščite vodnih resursov na čezmejnem območju; projektna dokumentacija in spremni projekti in elaborati za izboljšanje sistema odvodnje; čezmejna mreža informacijskih centrov; »monitoring« vod; nakup čolna; promocijski materiali; obiski primerom dobre prakse; objava znanstvenih člankov; delavnice; tiskovne in strokovne konference.

Ključni doseženi rezultati in izvedene aktivnosti (kvantitanivni podatki; max. 3 – 5)

1 skupna strategija za razpršena naselja obrežnega dela;

1 skupni operativni program za razpršena naselja obrežnega dela;

Izdelana projektna tehnična dokumentacija za 11 naselij za konvencionalni sistem odvzema;

20 izobraževalnih delavnic.