E-kompetence učiteljev v dvojezičnih šolah

Oddelek za madžarski jezik in književnost Drugi projekti iz Evropskih strukturnih skladov
Začetek projekta
1. 1. 2010
Konec projekta
31. 12. 2013
Financer
Evropska Unija iz Evropskega socialnega sklada in Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport Republike Slovenije
Partnerji

Vrtec Lendava; Dvojezična osnovna šola II Lendava; Dvojezična osnovna šola Genterovci; Dvojezična osnovna šola Dobrovnik; Dvojezična osnovna šola Prosenjakovci; Dvojezična srednja šola Lendava; Inštitut za narodnostna vprašanja; Zavod Antona Martina Slomška; Zavod Republike Slovenije za šolstvo; Pomurska madžarska samoupravna narodna skupnost; Univerza v Mariboru, Filozofska fakulteta, Oddelek za madžarščino in književnost.

Vodja na FF
red. prof. dr. Anna Kolláth

Temeljni cilj projekta z naslovom E-kompetence učiteljev v dvojezičnih šolah je dvig ravni e-kompetenc učiteljev v madžarskem jeziku v dvojezičnih šolah (slovensko-madžarskih) v Prekmurju, posledično pa tudi dvig konkurenčnosti znanja otrok, ki obiskujejo dvojezične vzgojno-izobraževalne zavode na narodnostno mešanem območju severovzhodne Slovenije.

Posredni cilji projekta so dvig informacijske pismenosti v dvojezičnih vzgojno-izobraževalnih zavodih, večja uporaba že obstoječe informacijsko-komunikacijske tehnologije, e-storitev in e-vsebin, boljša izrabljenost didaktične in splošne programske opreme, večja izmenjava dobrih praks med učitelji in večje povezovanje dvojezičnih šol med sabo ter z okoljem.