MeWeWhole – Stimulating ESD Competences of Teachers through 3 level module: Me, my country, our world/Our Common ESD Book – ESD

Center za ekoremediacije (ERM) Oddelek za geografijo Erasmus+
Šifra projekta
2015-1-TR01-KA203-021755
Začetek projekta
1. 9. 2015
Konec projekta
31. 8. 2017
Financer
Evropska komisija
Sredstva UM
48.510,00 EUR
Koordinator
Middle East Technical University, Turčija
Partnerji

APEC Egitim Danismanlik Ltd. (Turčija), CREDA onlus (Italija), UNIVERSITY OF GLOUCESTERSHIRE LBG (Anglija)

Vodja na FF
red. prof. ddr. Ana Vovk
Člani na FF
Janja Lužnik

Namen projekta MeWeWhole je razviti inovativne, kreativne didaktične pristope, metode in pripomočke kot podporo celostnemu pedagoškemu procesu za razvoj kompetenc učiteljev na področju VITR.

Glavni cilj projekta je zapisati in objaviti resnične zgodbe trajnostnega razvoja v štirih državah, torej v Turčiji, Sloveniji, Angliji in Italiji. Izvajalci projekta smo »iskali trajnostne zgodbe« ter jih slikovno in tekstovno predstavili na način, da jih lahko uporabite pri svojem delu kot učni pripomoček ali v praksi za motivacijo poslušalcev. Knjiga Resnične zgodbe trajnostnega razvoja kot navdih za učenje in delo je tako motivacija predvsem  mladim, da verjamejo, da je možno živeti odgovorno, z manj porabe naravnih virov in da je potrebna lastna aktivnost, če želimo, da se bo kaj spremenilo.  Zgodbe nagovarjajo ne samo mlade ampak vse generacije k spremembi življenjskega sloga za trajnostno prihodnost. V knjigi so namreč objavljene različne resnične zgodbe lokalnih akterjev iz Turčije, Anglije, Italije in Slovenije in  vključujejo trajnostne vzorce, povezane z globalnimi izzivi sodobne družbe in bralca povezujejo z lastnimi izkušnjami vsakdanjega življenja.

Učitelji lahko mlade preko resničnih zgodb spodbujamo k razmišljanju, kako lahko z majhnimi spremembami v vsakdanjem življenju tudi sami prispevamo k bolj trajnosti prihodnosti in iščemo odgovore na ključna okoljska, socialna in gospodarska vprašanja lokalnega kot globalnega okolja. Nekatere od nas bodo resnične zgodbe predramile in motivirale k premikom, saj v vsakem poklicu obstajajo potrebe po trajnostnih pristopih, še zlasti na področju zelenega turizma. In kar je najbolj pomembno, te resnične zgodbe nam sporočajo, da lahko že danes naredimo spremembe v najožjem okolju, najlažje pri sebi in doma.

Spletna stran projekta: http://mewewhole.com/en/home-en/