Prevajanje spletnih vsebin za potrebe turistične in promocijske dejavnosti – Rače-Fram

Oddelek za prevodoslovje Oddelek za anglistiko in amerikanistiko PKP
Začetek projekta
15. 2. 2019
Konec projekta
14. 7. 2019
PKP
Koordinator
lekt. dr. Sara Orthaber
Partnerji

· NOVOTEK INTERNATIONAL D.O.O.; · OBČINA RAČE-FRAM.

Vodja na FF
lekt. dr. Sara Orthaber
Člani na FF

Na projektu so sodelovali:

• študenti Filozofske fakultete (oddelka za prevodoslovje, oddelka za anglistiko in amerikanistiko in oddelka za umetnostno zgodovino): Jan Štumberger, Nina Erjavec Croswell, Suzana Mihurko, Barbika Cerar Jamnikar, Vanesa Volk, Katarina Kumprej in Klementina Selčan ter študentka Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede Nika Šenveter,
  • pedagoške mentorice lekt. dr. Sara Orthaber, lekt. dr. Melita Koletnik, lekt. mag. Barbara Majcenovič Kline in izr. prof. dr. Metka Šiško,
  • mentorici iz gostujočih organizacij Kristina Alice Waller in Suzana Pungartnik.

Cilj projekta je bilo prevajanje spletnih vsebin v angleški jezik za potrebe turističnih in promocijskih dejavnosti občine Rače-Fram, saj občina še ni imela spletne strani v tujem jeziku. V okviru petmesečnega projekta so se študenti podrobno seznanili s turistično ponudbo občine in njenimi obstoječimi slovenskimi vsebinami na spletu, prepoznali vsebine, primerne za prevod (oziroma so te deloma spisali na novo), lektorirali obstoječe vsebine v slovenskem jeziku, pripravili predlog strukture spletne strani v tujem jeziku ter slednjič – najpomembneje – prevedli oz. lokalizirali izbrane vsebine v angleški jezik.

Trajanje projekta: