BLUE TOURISM- Build a network of local advisors to put small tourism providers in watercourse regions on a more sustainable path

Center za ekoremediacije (ERM) Oddelek za geografijo Erasmus+
Šifra projekta
2021-1-PT01-KA220-VET-000032948
Začetek projekta
1. 1. 2022
Konec projekta
31. 12. 2023
Financer
Evropska unija
Erasmus+ Ključni ukrepi 2 (KA2): Partnerstva za sodelovanje
Vrednost
248.171 EUR
Sredstva UM
30.104 EUR
Koordinator
Comunidade Intermunicipal da Beira Baixa, Portugal
Partnerji

Comunidade Intermunicipal da Beira Baixa (Portugal), Mindshift Talent Advisory lda (Portugal), INSTITUTO PARA EL FOMENTO DEL DESARROLLO Y LA FORMACION SL (Spain), CENTRE FOR ADVANCEMENT OF RESEARCH AND DEVELOPMENT IN EDUCATIONAL TECHNOLOGY LTD-CARDET (Cyprus), The Rural Hub CLG (Irland), Instituto do Turismo de Portugal (Portugal), Fundatia Centrul Educational Spektrum (Romania), Univerza v Mariboru, FIlozofska fakulteta, ERM center.

Vodja na FF
red. prof. ddr. Ana Vovk
Člani na FF
asist. Danijel Davidović, Tadej Todorović

Namen projekta BLUE TOURISM je, da mrežo bodočih lokalnih svetovalcev izobrazimo s potrebnimi kompetencami, da lahko podprejo in svetujejo malim turističnim podjetjem na vodnih območjih, da postanejo bolj trajnostna in konkurenčna s strateško usmeritvijo v naslednja področja: 1. Trajnostni turizem in cilji trajnostnega razvoja (SDG); 2 Etika in družbena odgovornost; 3. Naravna in kulturna dediščina; 4. Konkurenčnost in trajnostni razvoj lokalnih podjetij; 5. Inovacije in digitalna preobrazba; 6. Mreženje in lokalna partnerstva; 7. Blagovne znamke in digitalno trženje; 8. Internacionalizacijska strategija.

Cilji projekta BLUE TOURISM so vzpostavitev mreže bodočih lokalnih svetovalcev, ki bodo podpirali razvoj interaktivnega e-portfelja, ki bo vseboval študije primerov, strategije in primeri najboljših praks.

Ti lokalni svetovalci bodo prav tako podpirali razvoj in izvedbo programa usposabljana (eUčenje), ki bo na voljo majhnim turističnim podjetjem, da bodo lahko postala trajnostna in konkurenčna. Prav tako bodo posneti akcijski videi, ki bodo služili kot inspiracija.

Projekt BLUE TOURISM je priložnost za ponovni razmislek o turizmu kot celoti in da se bolj odločno premaknemo od starih turističnih modelov proti že obstoječim trajnostnim turističnim modelom.

“Izvedba tega projekta je financirana s strani Evropske komisije. Vsebina te spletne strani je izključno odgovornost avtorja in v nobenem primeru ne predstavlja stališč Evropske komisije.”